Zebrane są w koszyczki umiejscowione na szczycie łodygi. Występuje w wielu kolorach, od białego poprzez żółte i różowe do purpurowego. Liście są w kształcie owalno-sercowatym ułożone nakrzyżlegle. Łodyga jest owłosiona…
Roślina jednoroczna o cienkiej, rozgałęzionej pajęczynowato owłosionej łodydze. Liście ma lancetowate, wąskie i ułożone skrętolegle. To co najbardziej urzeka w tej roślinie to jej piękne rurkowate kwiaty zebrane w koszyczek…
Roślina ta rośnie wszędzie, przede wszystkim na dużych łąkach, leśnych przydrożach czy też zaroślach. Osiąga ok. 1m wysokości, łodygę ma zieloną i nagą. Liście ma ogonkowe, trójlistkowe z przylistkami. Liście dodatkowo są ząbkowane…
Roślina bardzo pospolita na ternie naszego kraju. Jest rośliną dwuletnią kwitnącą od lipca do sierpnia. Osiąga 1,5 m wysokości. Liście są od spodu szarozielone. Różowe kwiaty są dłuższe od liści okrywy, zebrane w koszyczki, a te wydłużone w grono, co stanowi cechę charakterystyczną tego gatunku…
Jest to wieloletnia roślina dorastająca do 1m wysokości. Posiada on podwójnie trójlistkowe liście o niesymetrycznym jajowatym kształcie. Są one piłkowane na brzegach. Kwiaty podagrycznika są drobne i tworzą duże baldachy złożone….
Mak polny (Papaver rhoeas L.) – gatunek rośliny z rodziny makowatych (Papaveraceae Juss.). Pochodzi z Europy i Azji, ale rozprzestrzenił się także na inne kontynenty. W Polsce pospolity na terenie całego kraju…
Żmijowiec zwyczajny (Echium vulgare L.) – gatunek rośliny z rodziny ogórecznikowatych. Swoją nazwę zawdzięcza wystającym z korony kwiatu pręcikom, przypominającym język żmii, oraz temu, że w przeszłości używany był przeciw ukąszeniom żmii…