Podobne wpisy
Gołąb miejski (Columba livia domestica)
Przezadministrator
Jak sama nazwa wskazuje gatunek doskonale odnajdujący się w warunkach miast. Na miejskich łąkach kwietnych preferuje niską roślinność, w której może szukać drobnych nasion. Nie gardzi również pąkami kwiatów.
Trzmiel ogrodowy (Bombus hortorum)
Przezadministrator
Trzmiel ogrodowy należy do rodziny pszczołowatych (Apidae). Królowa osiąga wielkość 17 – 22 mm, robotnice 11 – 18 mm, natomiast samce 12 -17 mm.
Grzywacz (Columba palumbus)
Przezadministrator
Największy krajowy gołąb. W odróżnieniu od gołębia miejskiego nie jest tak mocno związany w aglomeracjami, jednak również bardzo często można go na ich terenie spotkać.
Trzmiel kamiennik (Bombus lapidarius)
Przezadministrator
Trzmiel kamiennik należy do rodziny pszczołowatych (Apidae). Królowe tego gatunku osiągają wielkość od 18 do 22 mm, robotnice od 9 do 17 mm, a samce są najmniejsze – mają od 10 do 15 mm.
Smuklik złotawy (Halictus subauratus)
Przezadministrator
Smuklik złotawy należy do rodziny smuklikowatych (Halictidae). Jest to pszczoła o metalicznym zielonobrązowym połysku. Na tylnych fragmentach tergitiów ma przepaski z żółtych włosków.
Trzmiel zmienny (Bombus humilis)
Przezadministrator
Charakteryzuje się dużą zmiennością ubarwienia. Grzbiet tułowia żółty, jasnobrązowy z domieszką czarnych włosów lub czarny. Odwłok w różnych odcieniach – żółtych, brązowożółtych z domieszką czarnych włosów.